W dniu 2 października 2014r. mieszkańcy i pracownicy naszego domu wzięli udział w uroczystościach obchodów jubileuszowych 20-lecia Działalności Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach. Spotkanie rozpoczęło się mszą Św. w intencji mieszkańców i pracowników. Czas umilały występy artystyczne, konkursy oraz wspólna zabawa taneczna.

Zdjęcia w galerii (kliknij aby przejść do galerii):

 

W dniach 15–21 sierpnia 2014 r. mieszkańców naszego domu odwiedzały wolontariuszki po dopieką sióstr zakonnych z Krakowa. Podczas spotkań młodzież organizowała podopiecznym czas wolny: wspólne rozmowy, spacery, pieczenia ciastek, usługi fryzjerskie, pomoc przy spożywaniu posiłków, wspólne śpiewanie, organizowanie spotkań integracyjnych.
Wolontariuszki z radością poświęcały swój czas, niosąc pomoc i wsparcie potrzebującym nie oczekując niczego w zamian.

Zdjęcia w galerii (kliknij aby przejść do galerii):

 

Lato, jak zwykle przyszło do nas 21 czerwca. Niezależnie od pogody jest to przepiękna pora roku, której oczekiwaliśmy z niecierpliwością. Kolorowe, słoneczne lato wprawiło mieszkańców naszego Domu w dobry humor i nastrój. Słoneczne, upalne dni nie odstraszają naszych mieszkańców od aktywnego spędzania czasu wolnego. Chętnie chodzą  na spacery nad zalew, w pobliskim lesie zbierają jagody, maliny, jeżyny, grzyby, a w przydomowym sadzie pierwsze jabłka i śliwki. Nic się nie zmarnuje, bo robienie przetworów, to hobby wielu naszych podopiecznych. Mieszkańcy dbają też o zieleń wokół Domu, trzeba przecież pozbyć się chwastów, podlać rośliny, żeby cieszyć się urokiem otoczenia spacerując lub odpoczywając na tarasie lub przy fontannie. Gości też chętnie przyjmujemy, ale o tym później.

Zdjęcia w galerii (kliknij aby przejść do galerii):

 

18.07.2014 r. mieszkańcy Domu uczestniczyli w festynie integracyjnym „Powitanie lata” zorganizowanym przez DPS im. Błogosławionego Jana Pawła II w Lublinie. W ramach festynu zorganizowano konkurs „ Letnie impresje”. Nasi mieszkańcy aktywnie uczestniczyli w konkursie plastycznym i wokalnym. Podczas festynu uczestnicy podziwiali pokazy artystyczne oraz bawili się przy muzyce biesiadnej.

Zdjęcia w galerii (kliknij aby przejść do galerii):

 

3 lipca mieszkańcy Domu uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym „POWITANIE LATA” zorganizowanym przez DPS dla Kombatantów w Biłgoraju. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św., a następnie było wiele atrakcji. Nasi mieszkańcy uczestniczyli w konkursie wiedzy i umiejętności w temacie: Lato, Morze, Piraci. Było przy tym wiele emocji zabawy i śmiechu. Występy artystyczne oraz grillowanie i wspólna zabawa mile wypełniły wspólnie spędzony czas.

Zdjęcia (kliknij w zdjęcie aby powiększyć):