Company Logo

Informacje


Osoba pragnąca uzyskać miejsce w tut. Domu winna złożyć podanie we właściwym rejonowo ośrodku pomocy społecznej, który po zbadaniu sprawy jest władny wydać decyzję kierującą do domu pomocy społecznej oraz decyzję o odpłatności za pobyt. Na podstawie tych decyzji Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu  z upoważnienia Starosty Zamojskiego wydaje decyzję umieszczającą w domu pomocy społecznej. Stanowi ona podstawę przyjęcia do domu pomocy społecznej.

 


Finanse na pobyt

Jest kilka sposobów na pozyskanie dodatkowych środków finansowych przez Pensjonariusza na pobyt w naszym Domu.
1. Najłatwiejszym sposobem jest po prostu wpłata z emerytury.
2. Jeśli emerytura jest zbyt niska a nam potrzebna jest pomoc to zgłaszamy się do Gminnych lub Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej i staramy się o dofinansowanie do pełnej odpłatności
3. Jeśli posiadamy swoje mieszkanie to możemy je wynająć i środki z wynajmu dołożyć do emerytury finansując w ten sposób swój pobyt. Rozwiązanie to jest o tyle dobre, że odpadają nam opłaty za mieszkanie i czynsz  i jeszcze mamy dodatkowe pieniążki za wynajem.
4. Nowym sposobem na pozyskanie środków na pobyt jest hipoteka odwrócona

Odwrócona hipoteka pozwala w łatwy i bezpieczny sposób uzyskać pieniądze zainwestowane w nieruchomość, traktując ją jako lokatę kapitału, który można przeznaczyć na dowolny cel. Instytucja finansująca nie może kredytobiorcy nakazać na co ma wydać otrzymane pieniądze.

Wysokość odwróconego kredytu hipotecznego jest zależna od: wartości nieruchomości, płci i wieku kredytobiorcy oraz wybranej formy wypłaty należności. Może i powinna być zwiększana wraz z upływem czasu i wzrostem standardu nieruchomości.

Pieniądze uzyskane dzięki zawarciu umowy o zaciągnięciu odwróconego kredytu hipotecznego w ratach, w formie wypłaty jednorazowej czy linii kredytowej jest jednym ze sposobów uniezależnienia od rodziny w jesieni życia.

Jest to instrument finansowy, adresowany zarówno do osób samotnych, jak i małżonków. Umowę mogą podpisać również osoby będące współwłaścicielami nieruchomości czy w ramach małżeńskiej wspólnoty majątkowej.
 

O czym trzeba pamiętać

Poniżej przedstawiamy listę rzeczy niezbędnych, które należy posiadać przy sobie w momencie przyjazdu do naszego Domu.

  • dowód osobisty
  • dokument ubezpieczenia
  • dokumentację medyczną z zaleceniami leczenia farmokologicznego i dietetycznego
  • podstawowe rzeczy osobiste (bieliznę osobistą, ubraniową, ręczniki, środki higieny osobistej i wszystko co uznacie Państwo za stosowne).


Dom Pomocy Społecznej 
im. św. Siostry Faustyny
w Krasnobrodzie

ul. Sanatoryjna 34
22-440 Krasnobród
tel: 84 660 76 85
tel/fax: 84 660 76 86

dpskrasnobrod@poczta.onet.pl


Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.