Company Logo

Wizyta dzieci ze Szkoły Podstawowej w Suchowoli - wspólna "Majówka"

16 maja 2018 roku nasz Dom odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Suchowoli.W ramach projektu „Podaj dobro dalej” przedstawili mieszkańcom program pt. „Niesiemy radość”. Wszyscy mieszkańcy aktywnie włączyli się w śpiewy. Na zakończenie spotkania  był słodki poczęstunek podarowany przez gości.

Zdjęcia w galerii (kliknij aby przejść do galerii):

 

Uroczystość 102 urodzin mieszkanki Domu Pomocy Społecznej im. św. Siostry Faustyny w Krasnobrodzie Pani Marianny Jaskuleckiej

102 -lecie urodzin Pani Marianny Jaskuleckiej mieszkanki Domu Pomocy Społecznej
im. św. Siostry Faustyny w Krasnobrodzie.

W dniu 1 maja 2018 roku w Domu Pomocy Społecznej im. św. Siostry Faustyny w Krasnobrodzie odbyła sie niecodzienna uroczystość. W tym dniu, swoje 102 urodziny obchodziła mieszkanka Domu Pani Marianna Jaskulecka. Z tej okazji rodzina, przyjaciele oraz społeczność Domu przygotowała urodzinowe przyjęcie.

Pani Marianna urodziła się 1 maja 1916 roku w Krasnem. Jest matką, babcią i prababcią. Pomimo swojego wieku jest osobą sprwną fizycznie i samodzielnią, zawsze pogodna, uśmiechnięta, życzliwa, lubiana przez personel i mieszkańców. Kocha ludzi, chętnie rozmawia, nawiązuje przyjaźnie i aktywnie uczestniczy w życiu Domu. Pani Marianna jest osobą głęboko wierzącą. Mieszka w Domu od 16 lat wraz ze swoim niepełnosprawnym synem Adamem, którym się troskiwie opiekuje. Czas wolny najchetniej spędza na modlitwie w Kaplicy Domu, oraz w pokoju.

Uroczystość 102 urodzin rozpoczęła się Mszą św. w intencji Jubilatki, odprawioną w Kaplicy Domu przez ks. Romana Sawica- proboszcza Parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście: Vice Starosta Zamojski jako przedstawiciel organu założycielskiego i prowadzącego Dom, Burmistrz Krasnobrodu, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu, Dyrektor Sanatorium Rehabilitacyjnego im Janusza Korczaka w Krasnobrodzie, a także rodzina Jubilatki, dyrektor, pracownicy i mieszkańcy Domu.

Po Modlitwie przyszedł czas na życzenia, prezenty i kwiaty dla dostojnej Jubilatki. Dalsza część uroczystości odbyła sie w kawiarni Domu, gdzie goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Była to okazja do rozmowy i wspomnień.

Tu pod opieką Matki Bożej Krasnobrodzkiej od 43 lat w Domu Pomocy Społecznej ludzie chorzy wymagający stałej opieki, czy doświadczeni życiem, znajdują często ostatnią przystań. Służy im zespół pracowników socjalnych, pielęgniarek, rehabilitantów i psychologów.

Jak dobrze, że od kilku lat naszą orędowniczką jest patronka Domu Św. siostra Faustyna, która patrzy na nas i wstawia się za nami w słowach: " Ja widząc czyje dobro, cieszę się tym, jako bym sama to posiadała, radość innych jest moją radością, a cierpienie innych jest cierpieniem moim..." Dz.663.


Bożena Ożga
Dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. św. Siostry Faustyny
w Krasnobrodzie

Zdjęcia w galerii (kliknij aby przejść do galerii):

10.04.2018 r. Wizyta Pana Starosty w naszym Domu

Zdjęcia w galerii (kliknij aby przejść do galerii):

 

Wielkanocna dekoracja kaplicy

Zdjęcia (kliknij w zdjęcie aby powiększyć):

 

Perygrynacja Relikwii Świętych

W dniach od 12 do 18 marca 2018 r. w naszym Domu przebywały relikwie błogosławionych i sług Bożych pielęgniarek i lekarzy, którzy w swoim życiu odcisnęli trwały ślad w sercach i pamięci wielu osób i w chorych widzieli cierpiącego Chrystusa. Odbywały się adoracje, odprawiona była Msza Św. w której uczestniczyli mieszkańcy. W tym błogosławionym czasie odbyły się rekolekcje dla personelu Domu, które prowadził ksiądz proboszcz i kapelan Domu - Szlachetni Polacy w służbie zdrowia, których hasłem przewodnim było „Pragnę zawsze miłować ludzi i im służyć”.

Zdjęcia w galerii (kliknij aby przejść do galerii):

 Dom Pomocy Społecznej 
im. św. Siostry Faustyny
w Krasnobrodzie

ul. Sanatoryjna 34
22-440 Krasnobród
tel: 84 660 76 85
tel/fax: 84 660 76 86

dpskrasnobrod@poczta.onet.pl


Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.